购买 IXFN55N120SK | IXFN55N120SK数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXFN55N120SK
IXFN55N120SK
IXFN55N120SK
仅供参考
零件编号 IXFN55N120SK
制造商 IXYS
描述 SIC AND MULTICHIP DISCRETE
数据表
封装 -
ECAD
库存 564 piece(s)
送货服务
IXFN55N120SK参数
ECAD
系列-
FET类型N-Channel
技术SiC (Silicon Carbide Junction Transistor)
漏极到源极电压(Vdss)1200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C54A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)15V
Vgs(th)(Max)@Id3.6V @ 12mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs107 nC @ 15 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds3360 pF @ 1000 V
Vgs(最大)+15V, -4V
FET功能-
功耗(最大值)-
Rds On(Max)@ Id,Vgs42mOhm @ 40A, 15V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
供应商设备包SOT-227B
包/箱SOT-227-4, miniBLOC
IXFN55N120SK Packaging
Insepction
IXFN55N120SK FAQ
  • 1. How to order IXFN55N120SK on Heisener?
  • 3. Are the IXFN55N120SK price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXFN55N120SK?
IXFN55N120SK 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。