购买 IXFH18N65X2 | IXFH18N65X2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IXFH18N65X2
IXFH18N65X2
IXFH18N65X2
仅供参考
零件编号 IXFH18N65X2
制造商 IXYS
描述 MOSFET N-CH 650V 18A TO247
送货服务
IXFH18N65X2参数
ECAD
系列HiPerFET™, Ultra X2
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)650 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C18A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id5V @ 1.5mA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs29 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds1520 pF @ 25 V
Vgs(最大)±30V
FET功能-
功耗(最大值)290W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs200mOhm @ 9A, 10V
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
供应商设备包TO-247 (IXTH)
包/箱TO-247-3
IXFH18N65X2 Packaging
Insepction
IXFH18N65X2 FAQ
  • 1. How to order IXFH18N65X2 on Heisener?
  • 3. Are the IXFH18N65X2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IXFH18N65X2?
IXFH18N65X2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。