购买 IRF150P220XKMA1 | IRF150P220XKMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IRF150P220XKMA1
IRF150P220XKMA1
IRF150P220XKMA1
仅供参考
零件编号 IRF150P220XKMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 150V 203A TO247-3
送货服务
IRF150P220XKMA1参数
制造商Infineon Technologies
ECAD
系列StrongIRFET™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)150 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C203A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4.6V @ 265µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs200 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds12000 pF @ 75 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)556W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs2.7mOhm @ 100A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C
安装类型Through Hole
供应商设备包PG-TO247-3
包/箱TO-247-3
IRF150P220XKMA1 Packaging
Insepction
IRF150P220XKMA1 FAQ
  • 1. How to order IRF150P220XKMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IRF150P220XKMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IRF150P220XKMA1?
IRF150P220XKMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。