购买 IPB107N20NAATMA1 | IPB107N20NAATMA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IPB107N20NAATMA1
IPB107N20NAATMA1
IPB107N20NAATMA1
仅供参考
零件编号 IPB107N20NAATMA1
制造商 Infineon Technologies
描述 MOSFET N-CH 200V 88A D2PAK
送货服务
IPB107N20NAATMA1参数
ECAD
系列OptiMOS™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)200 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C88A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)10V
Vgs(th)(Max)@Id4V @ 270µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs87 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds7100 pF @ 100 V
Vgs(最大)±20V
FET功能-
功耗(最大值)300W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs10.7mOhm @ 88A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
供应商设备包PG-TO263-3
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
IPB107N20NAATMA1 Packaging
Insepction
IPB107N20NAATMA1 FAQ
  • 1. How to order IPB107N20NAATMA1 on Heisener?
  • 3. Are the IPB107N20NAATMA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IPB107N20NAATMA1?
IPB107N20NAATMA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。