购买 IGTM10N40 | IGTM10N40数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IGTM10N40
IGTM10N40
IGTM10N40
仅供参考
零件编号 IGTM10N40
制造商 Harris Corporation
描述 N CHANNEL IGBT FOR SWITCHING APP
送货服务
IGTM10N40参数
制造商Harris Corporation
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)400 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)10 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)-
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic-
力量 - 最大-
开关能量-
输入类型Standard
门电荷-
Td(开/关)@ 25°C-
测试条件-
反向恢复时间(trr)-
工作温度-
安装类型Through Hole
包/箱TO-204AA, TO-3
供应商设备包TO-3
IGTM10N40 Packaging
Insepction
IGTM10N40 FAQ
  • 1. How to order IGTM10N40 on Heisener?
  • 3. Are the IGTM10N40 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IGTM10N40?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IGTM10N40.
IGTM10N40 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。