购买 IGTH20N40AD | IGTH20N40AD数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
IGTH20N40AD
IGTH20N40AD
IGTH20N40AD
仅供参考
零件编号 IGTH20N40AD
制造商 Harris Corporation
描述 N CHANNEL IGBT FOR SWITCHING APP
送货服务
IGTH20N40AD参数
制造商Harris Corporation
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)400 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)20 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)-
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic-
力量 - 最大-
开关能量-
输入类型Standard
门电荷-
Td(开/关)@ 25°C-
测试条件-
反向恢复时间(trr)-
工作温度-
安装类型Through Hole
包/箱TO-218-3 Isolated Tab, TO-218AC
供应商设备包TO-218 Isolated
IGTH20N40AD Packaging
Insepction
IGTH20N40AD FAQ
  • 1. How to order IGTH20N40AD on Heisener?
  • 3. Are the IGTH20N40AD price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of IGTH20N40AD?
IGTH20N40AD 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。