购买 HGTP10N40C1 | HGTP10N40C1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGTP10N40C1
HGTP10N40C1
HGTP10N40C1
仅供参考
零件编号 HGTP10N40C1
制造商 Harris Corporation
描述 IGBT 400V 10A TO220-3
送货服务
HGTP10N40C1参数
制造商Harris Corporation
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)400 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)10 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)17.5 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic3.2V @ 20V, 17.5A
力量 - 最大60 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷19 nC
Td(开/关)@ 25°C-
测试条件-
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-220-3
供应商设备包TO-220-3
HGTP10N40C1 Packaging
Insepction
HGTP10N40C1 FAQ
  • 1. How to order HGTP10N40C1 on Heisener?
  • 3. Are the HGTP10N40C1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGTP10N40C1?
HGTP10N40C1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。