购买 HGTH12N50C1D | HGTH12N50C1D数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGTH12N50C1D
HGTH12N50C1D
HGTH12N50C1D
仅供参考
零件编号 HGTH12N50C1D
制造商 Harris Corporation
描述 12A, 500V, N-CHANNEL IGBT
送货服务
HGTH12N50C1D参数
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)500 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)12 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)17.5 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic3.2V @ 20V, 17.5A
力量 - 最大75 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷19 nC
Td(开/关)@ 25°C-
测试条件-
反向恢复时间(trr)100 ns
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-218-3 Isolated Tab, TO-218AC
供应商设备包TO-218 Isolated
HGTH12N50C1D Packaging
Insepction
HGTH12N50C1D FAQ
  • 1. How to order HGTH12N50C1D on Heisener?
  • 3. Are the HGTH12N50C1D price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGTH12N50C1D?
HGTH12N50C1D 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。