购买 HGTG40N60C3R | HGTG40N60C3R数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGTG40N60C3R
HGTG40N60C3R
HGTG40N60C3R
仅供参考
零件编号 HGTG40N60C3R
制造商 Harris Corporation
描述 75A, 600V N-CHANNEL IGBT
送货服务
HGTG40N60C3R参数
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)75 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)200 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.2V @ 15V, 40A
力量 - 最大291 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷330 nC
Td(开/关)@ 25°C-
测试条件-
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247
HGTG40N60C3R Packaging
Insepction
HGTG40N60C3R FAQ
  • 1. How to order HGTG40N60C3R on Heisener?
  • 3. Are the HGTG40N60C3R price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGTG40N60C3R?
HGTG40N60C3R 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。