购买 HGTG40N60C3 | HGTG40N60C3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGTG40N60C3
HGTG40N60C3
HGTG40N60C3
仅供参考
零件编号 HGTG40N60C3
制造商 Harris Corporation
描述 75A, 600V, N-CHANNEL IGBT
送货服务
HGTG40N60C3参数
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)75 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)300 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.8V @ 15V, 40A
力量 - 最大291 W
开关能量850mJ (on), 1mJ (off)
输入类型Standard
门电荷395 nC
Td(开/关)@ 25°C47ns/185ns
测试条件480V, 40A, 3Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247
HGTG40N60C3 Packaging
Insepction
HGTG40N60C3 FAQ
  • 1. How to order HGTG40N60C3 on Heisener?
  • 3. Are the HGTG40N60C3 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGTG40N60C3?
HGTG40N60C3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。