购买 HGTG34N100E2 | HGTG34N100E2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGTG34N100E2
HGTG34N100E2
HGTG34N100E2
仅供参考
零件编号 HGTG34N100E2
制造商 Harris Corporation
描述 55A, 1000V N-CHANNEL IGBT
送货服务
HGTG34N100E2参数
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1000 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)55 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)200 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic3.3V @ 15V, 34A
力量 - 最大208 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷240 nC
Td(开/关)@ 25°C-
测试条件-
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247
HGTG34N100E2 Packaging
Insepction
HGTG34N100E2 FAQ
  • 1. How to order HGTG34N100E2 on Heisener?
  • 3. Are the HGTG34N100E2 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGTG34N100E2?
HGTG34N100E2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。