购买 HGTG24N60D1 | HGTG24N60D1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGTG24N60D1
HGTG24N60D1
HGTG24N60D1
仅供参考
零件编号 HGTG24N60D1
制造商 Harris Corporation
描述 UFS SERIES N-CHANNEL IGBT
送货服务
HGTG24N60D1参数
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)40 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)96 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.3V @ 15V, 24A
力量 - 最大125 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷155 nC
Td(开/关)@ 25°C-
测试条件-
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
供应商设备包TO-247
HGTG24N60D1 Packaging
Insepction
HGTG24N60D1 FAQ
  • 1. How to order HGTG24N60D1 on Heisener?
  • 3. Are the HGTG24N60D1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGTG24N60D1?
HGTG24N60D1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。