购买 HGTG20N60B3-FS | HGTG20N60B3-FS数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGTG20N60B3-FS
HGTG20N60B3-FS
HGTG20N60B3-FS
仅供参考
零件编号 HGTG20N60B3-FS
制造商 Fairchild Semiconductor
描述 IGBT, 40A, 600V, N-CHANNEL, TO-2
送货服务
HGTG20N60B3-FS参数
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)40 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)160 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2V @ 15V, 20A
力量 - 最大165 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷135 nC
Td(开/关)@ 25°C-
测试条件-
反向恢复时间(trr)-
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
供应商设备包TO-247
HGTG20N60B3-FS Packaging
Insepction
HGTG20N60B3-FS FAQ
  • 1. How to order HGTG20N60B3-FS on Heisener?
  • 3. Are the HGTG20N60B3-FS price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGTG20N60B3-FS?
HGTG20N60B3-FS 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。