购买 HGTG20N100D2 | HGTG20N100D2数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGTG20N100D2
HGTG20N100D2
HGTG20N100D2
仅供参考
零件编号 HGTG20N100D2
制造商 Harris Corporation
描述 34A, 1200V, N-CHANNEL IGBT
送货服务
HGTG20N100D2参数
制造商Harris Corporation
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1000 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)34 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)100 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic4.1V @ 10V, 20A
力量 - 最大150 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷163 nC
Td(开/关)@ 25°C-
测试条件-
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247
HGTG20N100D2 Packaging
Insepction
HGTG20N100D2 FAQ
  • 1. How to order HGTG20N100D2 on Heisener?
  • 3. Are the HGTG20N100D2 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGTG20N100D2?
HGTG20N100D2 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。