购买 HGTD7N60B3S | HGTD7N60B3S数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGTD7N60B3S
HGTD7N60B3S
HGTD7N60B3S
仅供参考
零件编号 HGTD7N60B3S
制造商 Harris Corporation
描述 14A, 600V, UFS N-CHANNEL IGBT
送货服务
HGTD7N60B3S参数
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)14 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)56 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.1V @ 15V, 7A
力量 - 最大60 W
开关能量72µJ (on), 120µJ (off)
输入类型Standard
门电荷37 nC
Td(开/关)@ 25°C26ns/130ns
测试条件480V, 7A, 50Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
供应商设备包TO-252AA
HGTD7N60B3S Packaging
Insepction
HGTD7N60B3S FAQ
  • 1. How to order HGTD7N60B3S on Heisener?
  • 3. Are the HGTD7N60B3S price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGTD7N60B3S?
HGTD7N60B3S 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。