购买 HGT1S20N36G3VLS | HGT1S20N36G3VLS数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGT1S20N36G3VLS
HGT1S20N36G3VLS
HGT1S20N36G3VLS
仅供参考
零件编号 HGT1S20N36G3VLS
制造商 Fairchild Semiconductor
描述 IGBT, 37.7A, 355V, N-CHANNEL
送货服务
HGT1S20N36G3VLS参数
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)415 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)37.7 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)-
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.9V @ 5V, 20A
力量 - 最大150 W
开关能量-
输入类型Logic
门电荷28.7 nC
Td(开/关)@ 25°C-/15µs
测试条件300V, 10A, 25Ohm, 5V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263AB
HGT1S20N36G3VLS Packaging
Insepction
HGT1S20N36G3VLS FAQ
  • 1. How to order HGT1S20N36G3VLS on Heisener?
  • 3. Are the HGT1S20N36G3VLS price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGT1S20N36G3VLS?
HGT1S20N36G3VLS 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。