购买 HGT1S15N120C3 | HGT1S15N120C3数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGT1S15N120C3
HGT1S15N120C3
HGT1S15N120C3
仅供参考
零件编号 HGT1S15N120C3
制造商 Harris Corporation
描述 35A, 1200V, N-CHANNEL IGBT
送货服务
HGT1S15N120C3参数
制造商Harris Corporation
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)35 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)120 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic3.5V @ 15V, 15A
力量 - 最大164 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷100 nC
Td(开/关)@ 25°C-
测试条件-
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
供应商设备包TO-262 (I2PAK)
HGT1S15N120C3 Packaging
Insepction
HGT1S15N120C3 FAQ
  • 1. How to order HGT1S15N120C3 on Heisener?
  • 3. Are the HGT1S15N120C3 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGT1S15N120C3?
HGT1S15N120C3 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。