购买 HGT1S12N60B3DS | HGT1S12N60B3DS数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
HGT1S12N60B3DS
HGT1S12N60B3DS
HGT1S12N60B3DS
仅供参考
零件编号 HGT1S12N60B3DS
制造商 Harris Corporation
描述 IGBT 600V 27A TO263AB
送货服务
HGT1S12N60B3DS参数
制造商Harris Corporation
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)27 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)110 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.1V @ 15V, 12A
力量 - 最大104 W
开关能量304µJ (on), 250µJ (off)
输入类型Standard
门电荷78 nC
Td(开/关)@ 25°C26ns/150ns
测试条件480V, 12A, 25Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263AB
HGT1S12N60B3DS Packaging
Insepction
HGT1S12N60B3DS FAQ
  • 1. How to order HGT1S12N60B3DS on Heisener?
  • 3. Are the HGT1S12N60B3DS price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of HGT1S12N60B3DS?
HGT1S12N60B3DS 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。