购买 GWA40MS120F4AG | GWA40MS120F4AG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
GWA40MS120F4AG
GWA40MS120F4AG
GWA40MS120F4AG
仅供参考
零件编号 GWA40MS120F4AG
制造商 STMicroelectronics
描述 IGBT TRENCH FS 1200V 80A TO247
送货服务
GWA40MS120F4AG参数
制造商STMicroelectronics
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)80 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)120 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.3V @ 15V, 40A
力量 - 最大536 W
开关能量1.5mJ (on), 3.3mJ (off)
输入类型Standard
门电荷147 nC
Td(开/关)@ 25°C35ns/140ns
测试条件600V, 40A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247 Long Leads
GWA40MS120F4AG Packaging
Insepction
GWA40MS120F4AG FAQ
  • 1. How to order GWA40MS120F4AG on Heisener?
  • 3. Are the GWA40MS120F4AG price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of GWA40MS120F4AG?
GWA40MS120F4AG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。