购买 FR201GP-AP | FR201GP-AP数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FR201GP-AP
FR201GP-AP
FR201GP-AP
仅供参考
零件编号 FR201GP-AP
制造商 Micro Commercial Co
描述 DIODE GEN PURP 50V 2A DO15
送货服务
FR201GP-AP参数
制造商Micro Commercial Co
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)50 V
电流 - 平均整流(Io)2A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.3 V @ 2 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)150 ns
电流 - 反向泄漏@Vr5 µA @ 50 V
电容@ Vr,F40pF @ 4V, 1MHz
安装类型Through Hole
包/箱DO-204AC, DO-15, Axial
供应商设备包DO-15
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
FR201GP-AP Packaging
Insepction
FR201GP-AP FAQ
  • 1. How to order FR201GP-AP on Heisener?
  • 3. Are the FR201GP-AP price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FR201GP-AP?
FR201GP-AP 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。