购买 FMG1G150US60L | FMG1G150US60L数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FMG1G150US60L
FMG1G150US60L
FMG1G150US60L
仅供参考
零件编号 FMG1G150US60L
制造商 Fairchild Semiconductor
描述 IGBT, 150A, 600V, N-CHANNEL
送货服务
FMG1G150US60L参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - IGBT - 模块
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型-
组态Single
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)150 A
力量 - 最大595 W
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.7V @ 15V, 150A
电流 - 收集器截止(最大)250 µA
输入电容(Cies)@ Vce-
输入Standard
NTC热敏电阻No
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包-
FMG1G150US60L Packaging
Insepction
FMG1G150US60L FAQ
  • 1. How to order FMG1G150US60L on Heisener?
  • 3. Are the FMG1G150US60L price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FMG1G150US60L?
FMG1G150US60L 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。