购买 FGY75T95SQDT | FGY75T95SQDT数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGY75T95SQDT
FGY75T95SQDT
FGY75T95SQDT
仅供参考
零件编号 FGY75T95SQDT
制造商 onsemi
描述 IGBT 950V 75A
送货服务
FGY75T95SQDT参数
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)950 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)150 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)300 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.11V @ 15V, 75A
力量 - 最大434 W
开关能量8.8mJ (on), 3.2mJ (off)
输入类型Standard
门电荷137 nC
Td(开/关)@ 25°C28.8ns/117ns
测试条件600V, 75A, 4.7Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)259 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247-3
FGY75T95SQDT Packaging
Insepction
FGY75T95SQDT FAQ
  • 1. How to order FGY75T95SQDT on Heisener?
  • 3. Are the FGY75T95SQDT price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGY75T95SQDT?
FGY75T95SQDT 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。