购买 FGY75T120SWD | FGY75T120SWD数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGY75T120SWD
FGY75T120SWD
FGY75T120SWD
仅供参考
零件编号 FGY75T120SWD
制造商 onsemi
描述 IGBT FIELD STOP 1200V 150A TO247
送货服务
FGY75T120SWD参数
系列-
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)150 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)300 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2V @ 15V, 75A
力量 - 最大503 W
开关能量5mJ (on), 2.32mJ (off)
输入类型Standard
门电荷214 nC
Td(开/关)@ 25°C42ns/171ns
测试条件600V, 75A, 4.7Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)307 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3 Variant
供应商设备包TO-247-3
FGY75T120SWD Packaging
Insepction
FGY75T120SWD FAQ
  • 1. How to order FGY75T120SWD on Heisener?
  • 3. Are the FGY75T120SWD price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGY75T120SWD?
FGY75T120SWD 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。