购买 FGY60T120SWD | FGY60T120SWD数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGY60T120SWD
FGY60T120SWD
FGY60T120SWD
仅供参考
零件编号 FGY60T120SWD
制造商 onsemi
描述 IGBT FIELD STOP 1200V 105A TO247
送货服务
FGY60T120SWD参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)105 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)240 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2V @ 15A, 60A
力量 - 最大635 W
开关能量5.7mJ (on), 2.8mJ (off)
输入类型Standard
门电荷174 nC
Td(开/关)@ 25°C28.8ns/153.6ns
测试条件600V, 60A, 4.7Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)200 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3 Variant
供应商设备包TO-247-3
FGY60T120SWD Packaging
Insepction
FGY60T120SWD FAQ
  • 1. How to order FGY60T120SWD on Heisener?
  • 3. Are the FGY60T120SWD price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGY60T120SWD?
FGY60T120SWD 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。