购买 FGY60T120SQDN | FGY60T120SQDN数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGY60T120SQDN
FGY60T120SQDN
FGY60T120SQDN
仅供参考
零件编号 FGY60T120SQDN
制造商 onsemi
描述 IGBT 1200V 60A UFS
送货服务
FGY60T120SQDN参数
系列-
IGBT类型-
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)120 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)240 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.95V @ 15V, 60A
力量 - 最大517 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷311 nC
Td(开/关)@ 25°C52ns/296ns
测试条件600V, 60A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3 Variant
供应商设备包TO-247-3
FGY60T120SQDN Packaging
Insepction
FGY60T120SQDN FAQ
  • 1. How to order FGY60T120SQDN on Heisener?
  • 3. Are the FGY60T120SQDN price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGY60T120SQDN?
FGY60T120SQDN 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。