购买 FGY100T120RWD | FGY100T120RWD数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGY100T120RWD
FGY100T120RWD
FGY100T120RWD
仅供参考
零件编号 FGY100T120RWD
制造商 onsemi
描述 IGBT FIELD STOP 1200V 200A TO247
送货服务
FGY100T120RWD参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)200 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)300 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.75V @ 15V, 100A
力量 - 最大1495 W
开关能量8.13mJ (on), 7.05mJ (off)
输入类型Standard
门电荷427 nC
Td(开/关)@ 25°C80ns/364ns
测试条件600V, 100A, 4.7Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)347 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3 Variant
供应商设备包TO-247-3
FGY100T120RWD Packaging
Insepction
FGY100T120RWD FAQ
  • 1. How to order FGY100T120RWD on Heisener?
  • 3. Are the FGY100T120RWD price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGY100T120RWD?
FGY100T120RWD 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。