购买 FGHL60T120RWD | FGHL60T120RWD数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGHL60T120RWD
FGHL60T120RWD
FGHL60T120RWD
仅供参考
零件编号 FGHL60T120RWD
制造商 onsemi
描述 IGBT FIELD STOP 1200V 120A TO247
送货服务
FGHL60T120RWD参数
系列-
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)120 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)180 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.8V @ 15V, 60A
力量 - 最大833 W
开关能量4.5mJ (on), 3.4mJ (off)
输入类型Standard
门电荷256 nC
Td(开/关)@ 25°C51ns/250ns
测试条件600V, 60A, 4.7Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)257 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247-3
FGHL60T120RWD Packaging
Insepction
FGHL60T120RWD FAQ
  • 1. How to order FGHL60T120RWD on Heisener?
  • 3. Are the FGHL60T120RWD price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGHL60T120RWD?
FGHL60T120RWD 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。