购买 FGHL40T65MQD | FGHL40T65MQD数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGHL40T65MQD
FGHL40T65MQD
FGHL40T65MQD
仅供参考
零件编号 FGHL40T65MQD
制造商 onsemi
描述 IGBT 650V 40A TO247
送货服务
FGHL40T65MQD参数
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)80 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)160 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.8V @ 15V, 40A
力量 - 最大238 W
开关能量860µJ (on), 520µJ (off)
输入类型Standard
门电荷86 nC
Td(开/关)@ 25°C22ns/109ns
测试条件400V, 40A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)33 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247-3
FGHL40T65MQD Packaging
Insepction
FGHL40T65MQD FAQ
  • 1. How to order FGHL40T65MQD on Heisener?
  • 3. Are the FGHL40T65MQD price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGHL40T65MQD?
FGHL40T65MQD 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。