购买 FGHL40T120SWD | FGHL40T120SWD数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGHL40T120SWD
FGHL40T120SWD
FGHL40T120SWD
仅供参考
零件编号 FGHL40T120SWD
制造商 onsemi
描述 IGBT FIELD STOP 1200V 70A TO247
送货服务
FGHL40T120SWD参数
系列-
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)70 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)160 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2V @ 15V, 40A
力量 - 最大469 W
开关能量2.4mJ (on), 1.1mJ (off)
输入类型Standard
门电荷118 nC
Td(开/关)@ 25°C24ns/118ns
测试条件600V, 40A, 4.7Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)185 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247-3
FGHL40T120SWD Packaging
Insepction
FGHL40T120SWD FAQ
  • 1. How to order FGHL40T120SWD on Heisener?
  • 3. Are the FGHL40T120SWD price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGHL40T120SWD?
FGHL40T120SWD 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。