购买 FGH75T65SHDT-F155 | FGH75T65SHDT-F155数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGH75T65SHDT-F155
FGH75T65SHDT-F155
FGH75T65SHDT-F155
仅供参考
零件编号 FGH75T65SHDT-F155
制造商 onsemi
描述 IGBT TRENCH FS 650V 150A TO247-3
数据表
封装 -
ECAD
库存 540 piece(s)
送货服务
FGH75T65SHDT-F155参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)150 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)225 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.1V @ 15V, 75A
力量 - 最大455 W
开关能量3mJ (on), 750µJ (off)
输入类型Standard
门电荷123 nC
Td(开/关)@ 25°C28ns/86ns
测试条件400V, 75A, 3Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)76 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247-3
FGH75T65SHDT-F155 Packaging
Insepction
FGH75T65SHDT-F155 FAQ
  • 1. How to order FGH75T65SHDT-F155 on Heisener?
  • 3. Are the FGH75T65SHDT-F155 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGH75T65SHDT-F155?
FGH75T65SHDT-F155 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。