购买 FGH60N60UFDTU-F085 | FGH60N60UFDTU-F085数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGH60N60UFDTU-F085
FGH60N60UFDTU-F085
FGH60N60UFDTU-F085
仅供参考
制造商 onsemi
描述 IGBT 600V 120A 298W TO247
送货服务
FGH60N60UFDTU-F085参数
系列-
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)120 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)180 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.9V @ 15V, 60A
力量 - 最大298 W
开关能量2.47mJ (on), 810µJ (off)
输入类型Standard
门电荷192 nC
Td(开/关)@ 25°C29ns/138ns
测试条件400V, 60A, 5Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)76 ns
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
供应商设备包TO-247-3
FGH60N60UFDTU-F085 Packaging
Insepction
FGH60N60UFDTU-F085 FAQ
  • 1. How to order FGH60N60UFDTU-F085 on Heisener?
  • 3. Are the FGH60N60UFDTU-F085 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGH60N60UFDTU-F085?
FGH60N60UFDTU-F085 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。