购买 FGH40T65SPD-F155 | FGH40T65SPD-F155数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGH40T65SPD-F155
FGH40T65SPD-F155
FGH40T65SPD-F155
仅供参考
零件编号 FGH40T65SPD-F155
制造商 onsemi
描述 IGBT 650V 80A 267W TO-247
送货服务
FGH40T65SPD-F155参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)80 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)120 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.4V @ 15V, 40A
力量 - 最大267 W
开关能量1.16mJ (on), 280µJ (off)
输入类型Standard
门电荷35 nC
Td(开/关)@ 25°C16ns/37ns
测试条件400V, 40A, 6Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)34 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247-3
FGH40T65SPD-F155 Packaging
Insepction
FGH40T65SPD-F155 FAQ
  • 1. How to order FGH40T65SPD-F155 on Heisener?
  • 3. Are the FGH40T65SPD-F155 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGH40T65SPD-F155?
FGH40T65SPD-F155 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。
我们经验丰富的销售团队和技术支持团队支持我们的服务以满足所有客户。
Quality Guarantee
质量保证
我们提供90天保修。
Quick Inquiry
FGH40T65SPD-F155
质量认证
广东省“守合同重信用”企业ISO9001:2015, ICAS, IAF, UKAS
查看证书
联系我们
FGH40T65SPD-F155 QRCode
扫描以查看此页面
推荐产品
W3008C
ANTENNA WIRELESS EXTERNAL 2.4GHZ