购买 FGH40T65SPD-F085 | FGH40T65SPD-F085数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGH40T65SPD-F085
FGH40T65SPD-F085
FGH40T65SPD-F085
仅供参考
零件编号 FGH40T65SPD-F085
制造商 onsemi
描述 IGBT NPT 650V 80A TO247-3
送货服务
FGH40T65SPD-F085参数
系列-
IGBT类型NPT
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)80 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)120 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.4V @ 15V, 40A
力量 - 最大267 W
开关能量1.16mJ (on), 270µJ (off)
输入类型Standard
门电荷36 nC
Td(开/关)@ 25°C18ns/35ns
测试条件400V, 40A, 6Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)-
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247-3
FGH40T65SPD-F085 Packaging
Insepction
FGH40T65SPD-F085 FAQ
  • 1. How to order FGH40T65SPD-F085 on Heisener?
  • 3. Are the FGH40T65SPD-F085 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGH40T65SPD-F085?
FGH40T65SPD-F085 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。