购买 FGH40T120SQDNL4 | FGH40T120SQDNL4数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGH40T120SQDNL4
FGH40T120SQDNL4
FGH40T120SQDNL4
仅供参考
零件编号 FGH40T120SQDNL4
制造商 onsemi
描述 IGBT 1200V 40A UFS FOR SO
送货服务
FGH40T120SQDNL4参数
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)160 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)160 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic1.95V @ 15V, 40A
力量 - 最大454 W
开关能量1.4mJ (on), 1.1mJ (off)
输入类型Standard
门电荷221 nC
Td(开/关)@ 25°C46ns/220ns
测试条件600V, 40A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)166 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-4
供应商设备包TO-247-4L
FGH40T120SQDNL4 Packaging
Insepction
FGH40T120SQDNL4 FAQ
  • 1. How to order FGH40T120SQDNL4 on Heisener?
  • 3. Are the FGH40T120SQDNL4 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGH40T120SQDNL4?
FGH40T120SQDNL4 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。