购买 FGB20N60SFD-F085 | FGB20N60SFD-F085数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGB20N60SFD-F085
FGB20N60SFD-F085
FGB20N60SFD-F085
仅供参考
零件编号 FGB20N60SFD-F085
制造商 onsemi
描述 IGBT FIELD STOP 600V 40A TO263
送货服务
FGB20N60SFD-F085参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)600 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)40 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)60 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.85V @ 15V, 20A
力量 - 最大208 W
开关能量310µJ (on), 130µJ (off)
输入类型Standard
门电荷63 nC
Td(开/关)@ 25°C10ns/90ns
测试条件400V, 20A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)111 ns
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Surface Mount
包/箱TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
供应商设备包TO-263 (D2PAK)
FGB20N60SFD-F085 Packaging
Insepction
FGB20N60SFD-F085 FAQ
  • 1. How to order FGB20N60SFD-F085 on Heisener?
  • 3. Are the FGB20N60SFD-F085 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGB20N60SFD-F085?
FGB20N60SFD-F085 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。