购买 FGAF20S65AQ | FGAF20S65AQ数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGAF20S65AQ
FGAF20S65AQ
FGAF20S65AQ
仅供参考
零件编号 FGAF20S65AQ
制造商 onsemi
描述 IGBT 650V 20A TO-3PF
送货服务
FGAF20S65AQ参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)40 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)60 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.1V @ 15V, 20A
力量 - 最大75 W
开关能量345µJ (on), 95µJ (off)
输入类型Standard
门电荷38 nC
Td(开/关)@ 25°C18ns/102ns
测试条件400V, 10A, 23Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)235 ns
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-3P-3 Full Pack
供应商设备包TO-3PF-3
FGAF20S65AQ Packaging
Insepction
FGAF20S65AQ FAQ
  • 1. How to order FGAF20S65AQ on Heisener?
  • 3. Are the FGAF20S65AQ price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGAF20S65AQ?
FGAF20S65AQ 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。