购买 FGA20S125P | FGA20S125P数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGA20S125P
FGA20S125P
FGA20S125P
仅供参考
零件编号 FGA20S125P
制造商 onsemi
描述 IGBT 1250V 40A 250W TO-3PN
送货服务
FGA20S125P参数
系列-
IGBT类型Trench Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1250 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)40 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)60 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.5V @ 15V, 20A
力量 - 最大250 W
开关能量-
输入类型Standard
门电荷129 nC
Td(开/关)@ 25°C-
测试条件-
反向恢复时间(trr)-
工作温度-
安装类型Through Hole
包/箱TO-3P-3, SC-65-3
供应商设备包TO-3PN
FGA20S125P Packaging
Insepction
FGA20S125P FAQ
  • 1. How to order FGA20S125P on Heisener?
  • 3. Are the FGA20S125P price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGA20S125P?
FGA20S125P 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。