购买 FGA15N120ANTDTU-F109 | FGA15N120ANTDTU-F109数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FGA15N120ANTDTU-F109
FGA15N120ANTDTU-F109
FGA15N120ANTDTU-F109
仅供参考
制造商 onsemi
描述 IGBT 1200V 30A 186W TO3P
送货服务
FGA15N120ANTDTU-F109参数
制造商onsemi
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型NPT and Trench
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)30 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)45 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.4V @ 15V, 15A
力量 - 最大186 W
开关能量3mJ (on), 600µJ (off)
输入类型Standard
门电荷120 nC
Td(开/关)@ 25°C15ns/160ns
测试条件600V, 15A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)330 ns
工作温度-55°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-3P-3, SC-65-3
供应商设备包TO-3P
FGA15N120ANTDTU-F109 Packaging
Insepction
FGA15N120ANTDTU-F109 FAQ
  • 1. How to order FGA15N120ANTDTU-F109 on Heisener?
  • 3. Are the FGA15N120ANTDTU-F109 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FGA15N120ANTDTU-F109?
FGA15N120ANTDTU-F109 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。