购买 FDF60BA60 | FDF60BA60数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
FDF60BA60
FDF60BA60
FDF60BA60
仅供参考
零件编号 FDF60BA60
制造商 SanRex Corporation
描述 DIODE MODULE 600V 60A
送货服务
FDF60BA60参数
制造商SanRex Corporation
类别分立半导体产品 - 二极管 - 桥式整流器
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Single Phase
技术Standard
电压 - 峰值反转(最大值)600 V
电流 - 平均整流(Io)60 A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.6 V @ 60 A
电流 - 反向泄漏@Vr60 mA @ 600 V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包-
FDF60BA60 Packaging
Insepction
FDF60BA60 FAQ
  • 1. How to order FDF60BA60 on Heisener?
  • 3. Are the FDF60BA60 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of FDF60BA60?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FDF60BA60.
FDF60BA60 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。