购买 ETZ1100N16P70HPSA1 | ETZ1100N16P70HPSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
ETZ1100N16P70HPSA1
ETZ1100N16P70HPSA1
ETZ1100N16P70HPSA1
仅供参考
制造商 Infineon Technologies
描述 SCR 1.6KV 1000A PB70ECO-1
送货服务
ETZ1100N16P70HPSA1参数
制造商Infineon Technologies
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态1.6 kV
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)2 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)250 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.52 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)1051 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)1000 A
电流 - 保持(Ih)(最大)500 mA
当前 - 关闭状态(最大)-
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)33600A @ 50Hz
SCR类型Standard Recovery
工作温度135°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包BG-PB70ECO-1
ETZ1100N16P70HPSA1 Packaging
Insepction
ETZ1100N16P70HPSA1 FAQ
  • 1. How to order ETZ1100N16P70HPSA1 on Heisener?
  • 3. Are the ETZ1100N16P70HPSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of ETZ1100N16P70HPSA1?
ETZ1100N16P70HPSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。