购买 ETD540N22P60HPSA1 | ETD540N22P60HPSA1数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
ETD540N22P60HPSA1
ETD540N22P60HPSA1
ETD540N22P60HPSA1
仅供参考
零件编号 ETD540N22P60HPSA1
制造商 Infineon Technologies
描述 THYR / DIODE MODULE DK
数据表
封装 -
ECAD
库存 6 piece(s)
送货服务
ETD540N22P60HPSA1参数
ECAD
系列-
结构体Series Connection - SCR/Diode
SCR数量,二极管1 SCR, 1 Diode
电压 - 关闭状态2.2 kV
电流 - 开状态(It(AV))(Max)542 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)700 A
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)2.2 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)250 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)16300A @ 50Hz
电流 - 保持(Ih)(最大)300 mA
工作温度-40°C ~ 135°C (TC)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
ETD540N22P60HPSA1 Packaging
Insepction
ETD540N22P60HPSA1 FAQ
  • 1. How to order ETD540N22P60HPSA1 on Heisener?
  • 3. Are the ETD540N22P60HPSA1 price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of ETD540N22P60HPSA1?
ETD540N22P60HPSA1 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。