购买 DST5100S | DST5100S数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DST5100S
DST5100S
DST5100S
仅供参考
零件编号 DST5100S
制造商 Littelfuse Inc.
描述 DIODE SCHOTTKY 100V 5A TO277B
送货服务
DST5100S参数
制造商Littelfuse Inc.
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 单
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Schottky
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)100 V
电流 - 平均整流(Io)5A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If750 mV @ 5 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)-
电流 - 反向泄漏@Vr120 µA @ 100 V
电容@ Vr,F245pF @ 5V, 1MHz
安装类型Surface Mount
包/箱TO-277, 3-PowerDFN
供应商设备包TO-277B
工作温度 - 结-55°C ~ 150°C
DST5100S Packaging
Insepction
DST5100S FAQ
  • 1. How to order DST5100S on Heisener?
  • 3. Are the DST5100S price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DST5100S?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DST5100S.
  • 7.How to contact us to get technical supports, such as DST5100S pin diagram, DST5100S datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
DST5100S 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。