购买 DGTD65T50S1PT | DGTD65T50S1PT数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DGTD65T50S1PT
DGTD65T50S1PT
DGTD65T50S1PT
仅供参考
零件编号 DGTD65T50S1PT
送货服务
DGTD65T50S1PT参数
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)100 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)200 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.4V @ 15V, 50A
力量 - 最大375 W
开关能量770µJ (on), 550µJ (off)
输入类型Standard
门电荷287 nC
Td(开/关)@ 25°C58ns/328ns
测试条件400V, 50A, 7.9Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)80 ns
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247
DGTD65T50S1PT Packaging
Insepction
DGTD65T50S1PT FAQ
  • 1. How to order DGTD65T50S1PT on Heisener?
  • 3. Are the DGTD65T50S1PT price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DGTD65T50S1PT?
DGTD65T50S1PT 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。