购买 DGTD65T40S2PT | DGTD65T40S2PT数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DGTD65T40S2PT
DGTD65T40S2PT
DGTD65T40S2PT
仅供参考
零件编号 DGTD65T40S2PT
送货服务
DGTD65T40S2PT参数
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)650 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)80 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)120 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.3V @ 15V, 40A
力量 - 最大230 W
开关能量500µJ (on), 400µJ (off)
输入类型Standard
门电荷60 nC
Td(开/关)@ 25°C6ns/55ns
测试条件400V, 40A, 10Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)60 ns
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
供应商设备包TO-247
DGTD65T40S2PT Packaging
Insepction
DGTD65T40S2PT FAQ
  • 1. How to order DGTD65T40S2PT on Heisener?
  • 3. Are the DGTD65T40S2PT price and inventory displayed accurate?
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DGTD65T40S2PT?
DGTD65T40S2PT 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。