购买 DGTD120T25S1PT | DGTD120T25S1PT数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DGTD120T25S1PT
DGTD120T25S1PT
DGTD120T25S1PT
仅供参考
零件编号 DGTD120T25S1PT
制造商 Diodes Incorporated
描述 IGBT 1200V-X TO247 TUBE 0.45K
送货服务
DGTD120T25S1PT参数
制造商Diodes Incorporated
类别分立半导体产品 - 晶体管 - UGBT,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列-
IGBT类型Field Stop
电压 - 集电极发射极击穿(最大值)1200 V
电流 - 收集器(Ic)(最大)50 A
电流 - 集电极脉冲(Icm)100 A
Vce(on)(Max)@ Vge,Ic2.4V @ 15V, 25A
力量 - 最大348 W
开关能量1.44mJ (on), 550µJ (off)
输入类型Standard
门电荷204 nC
Td(开/关)@ 25°C73ns/269ns
测试条件600V, 25A, 23Ohm, 15V
反向恢复时间(trr)100 ns
工作温度-40°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247
DGTD120T25S1PT Packaging
Insepction
DGTD120T25S1PT FAQ
  • 1. How to order DGTD120T25S1PT on Heisener?
  • 3. Are the DGTD120T25S1PT price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DGTD120T25S1PT?
DGTD120T25S1PT 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。