购买 DFE240X600NA | DFE240X600NA数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DFE240X600NA
DFE240X600NA
DFE240X600NA
仅供参考
零件编号 DFE240X600NA
制造商 IXYS
描述 DIODE MOD GP 600V 120A SOT227B
数据表
封装 -
ECAD
库存 117 piece(s)
送货服务
DFE240X600NA参数
制造商IXYS
类别分立半导体产品 - 二极管 - 整流器 - 阵列
封装-
ECAD
系列DFE240X600NA
二极管配置2 Independent
二极管类型Standard
电压 - 直流反向(Vr)(最大值)600 V
电流 - 平均整流(Io)(每个二极管)120A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.3 V @ 120 A
速度Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
反向恢复时间(trr)80 ns
电流 - 反向泄漏@Vr3 mA @ 600 V
工作温度 - 结-40°C ~ 150°C
安装类型Chassis Mount
包/箱SOT-227-4, miniBLOC
供应商设备包SOT-227B
DFE240X600NA Packaging
Insepction
DFE240X600NA FAQ
  • 1. How to order DFE240X600NA on Heisener?
  • 3. Are the DFE240X600NA price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DFE240X600NA?
DFE240X600NA 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。