购买 DF20CA160 | DF20CA160数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DF20CA160
DF20CA160
DF20CA160
仅供参考
零件编号 DF20CA160
制造商 SanRex Corporation
描述 DIOE MODULE 1600V 20A
数据表
封装 -
ECAD
库存 9 piece(s)
送货服务
DF20CA160参数
制造商SanRex Corporation
类别分立半导体产品 - 二极管 - 桥式整流器
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Three Phase
技术Standard
电压 - 峰值反转(最大值)1.6 kV
电流 - 平均整流(Io)20 A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.1 V @ 20 A
电流 - 反向泄漏@Vr8 mA @ 1600 V
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Chassis Mount
包/箱Module
供应商设备包-
DF20CA160 Packaging
Insepction
DF20CA160 FAQ
  • 1. How to order DF20CA160 on Heisener?
  • 3. Are the DF20CA160 price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DF20CA160?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DF20CA160.
DF20CA160 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。