购买 DBI20-16B | DBI20-16B数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
DBI20-16B
DBI20-16B
DBI20-16B
仅供参考
零件编号 DBI20-16B
制造商 Diotec Semiconductor
描述 BRIDGE 3-PH DBI 1600V 20A 150C
送货服务
DBI20-16B参数
制造商Diotec Semiconductor
类别分立半导体产品 - 二极管 - 桥式整流器
封装-
ECAD
系列-
二极管类型Three Phase
技术Standard
电压 - 峰值反转(最大值)1.6 kV
电流 - 平均整流(Io)3 A
电压 - 正向(Vf)(最大值)@ If1.3 V @ 20 A
电流 - 反向泄漏@Vr10 µA @ 1600 V
工作温度-50°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱5-SIP
供应商设备包DBI-B
DBI20-16B Packaging
Insepction
DBI20-16B FAQ
  • 1. How to order DBI20-16B on Heisener?
  • 3. Are the DBI20-16B price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of DBI20-16B?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DBI20-16B.
DBI20-16B 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。