购买 CS65-70PB | CS65-70PB数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
CS65-70PB
CS65-70PB
CS65-70PB
仅供参考
零件编号 CS65-70PB
制造商 Central Semiconductor Corp
描述 SCR 70A 1200V TO-65
送货服务
CS65-70PB参数
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列CS65-70B
电压 - 关闭状态1.2 kV
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)3 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)100 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)3 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)40 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)63 A
电流 - 保持(Ih)(最大)200 mA
当前 - 关闭状态(最大)6 mA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)1000A @ 60Hz
SCR类型Standard Recovery
工作温度-65°C ~ 125°C (TJ)
安装类型Stud Mount
包/箱TO-208AC, TO-65-3, Stud
供应商设备包TO-65
CS65-70PB Packaging
Insepction
CS65-70PB FAQ
  • 1. How to order CS65-70PB on Heisener?
  • 3. Are the CS65-70PB price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of CS65-70PB?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CS65-70PB.
CS65-70PB 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。