购买 CLA40E1200NHB | CLA40E1200NHB数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
CLA40E1200NHB
CLA40E1200NHB
CLA40E1200NHB
仅供参考
零件编号 CLA40E1200NHB
制造商 IXYS
描述 THYRISTOR - TO247
送货服务
CLA40E1200NHB参数
制造商IXYS
类别分立半导体产品 - 晶闸管 - SCR
封装-
ECAD
系列-
电压 - 关闭状态1.2 kV
电压 - 栅极触发(Vgt)(最大值)1.7 V
电流 - 栅极触发(Igt)(最大值)35 mA
电压 - 导通状态(Vtm)(最大值)1.55 V
电流 - 开状态(It(AV))(Max)40 A
当前 - 开状态(It(RMS))(Max)63 A
电流 - 保持(Ih)(最大)70 mA
当前 - 关闭状态(最大)10 µA
电流 - 非共振浪涌50,60Hz(Itsm)520A, 560A
SCR类型Standard Recovery
工作温度-40°C ~ 150°C (TJ)
安装类型Through Hole
包/箱TO-247-3
供应商设备包TO-247 (IXTH)
CLA40E1200NHB Packaging
Insepction
CLA40E1200NHB FAQ
  • 1. How to order CLA40E1200NHB on Heisener?
  • 3. Are the CLA40E1200NHB price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of CLA40E1200NHB?
CLA40E1200NHB 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。